Sakıp Sabancı Müzesi’nin içerisine eski Müzede Changa’nın yerine açılan MSA’nın Restoranı, MSA’da eğitim gören şef adaylarının eğitmenleri ile beraber çalıştığı bir nevi eğitim restoranı. Geleceğin şefleri gerçek bir restoran deneyimi yaşayarak staj yapıyor MSA’nın Restoranı‘nda. Servislerde gelen misafirlere bunu anımsatmak adına “Şu an derstesiniz” yazmışlar. Fikir dahiyane! Biz çok sevdik. Şef adaylarının o tatlı heyecanına ortak olmak inanılmaz keyifli. Ne olur ne olmaz diye serviste bir kusur yaşanmaması adına eğitmenleri sürekli gözlemliyor kendilerini.

Pancar Ravioli, MSA’nın Restoranı

Menüdeki iştah açıcılardan popcorn karides, kaju humus, pancar ravioli ve deniz tarağı favorilerimiz. İtalyanların bizim mantımıza benzeyen makarnaları olan ravioli, MSA’nın Restoranı‘nda farklı bir şekilde yorumlanmış. Hamur yerine ince dilimlenmiş pancar dilimleri kullanılmış. İçerisinde dolgu olarak kaju püresi kullanılmış. Doğal, oldukça hafif ve veganların da tercih edebileceği ilginç bir lezzet olmuş. Fiyatı 34 TL.

MSA’nın Restoranı‘ndaki en iyi lezzetlerden biri kesinlikle kaju humus. Humusun kaju fıstığı ile olan yorumu harika. Fiyatı 34 TL. Yanında gelen keten tohumlu kraker ile banarak tüketmek çok keyifli. Kaju humusu kesinlikle deneyin. Ziyaretçiler tarafından en çok tercih edilen ve bizim de çok sevdiğimiz bir diğer lezzet ise popcorn karides. Fiyatı 50 TL. Hafif acılı tempura karidesler her ne kadar atıştırmalık olarak geçse de porsiyon olarak fazla bu sebeple iki kişi paylaşmak daha uygun olabilir.

Deniz Tarağı, MSA’nın Restoranı

MSA’nın Restoranı‘nda deniz tarağını da denemenizi tavsiye ederiz. Adedi 25 TL. Parmesan ve ıspanaklı kremalı bir sosla hazırlanmış. Keyifli bir boğaz manzarasına sahip MSA’nın Restoranı yoğun ilgi ile karşılanıyor. Geçen hafta rezervasyonumuz olmadığı için kapıda kalmıştık. Benzer bir durumu yaşamak adına özellikle hafta sonları rezervasyonsuz gitmeyin. “Kar amacı gütmüyoruz, burası bizim vitrinimiz” diyen MSA’nın kurucusu Mehmet Kasel haklı çünkü fiyatlar boğazdaki restoranların ortalamasına göre uygun. Şarap severseniz buraya bayılacaksınız; şarap fiyatları oldukça uygun. MSA’nın Restoranı herkese açık, Sabancı Müzesi ziyaretçisi olma zorunluluğu yok. Vale servisi mevcut ama müzenin otopark alanı sınırlı olduğu için bazen yer olmayabiliyor. Bu durumda dışarıdaki İspark alanlarını kullanabilirsiniz. Pazartesi günleri müze ve restoran kapalı.

MSA’nın Restoranı Adres: Emirgan Mahallesi, Sakıp Sabancı Cd. No:42 34467 Sarıyer/Istanbul

MSA’nın Restoranı Telefon: 0212 323 30 30